Monay Blog

Monay Sohbetleri: Yıl Biterken Otomobil Pazarında Gelişmeler

Monay Sohbetleri: Yıl Biterken Otomobil Pazarında Gelişmeler

Monay Sohbetleri'nin bu haftaki konuğu, pazarlama alanında deneyimli Aytek Olçay'dı. Kendisi şu anda Doğuş Otomotiv'de yönetici olarak kariyerine devam ediyor. Sohbetimize katılan Aytek Olçay'a yöneltilen önemli sorular arasında, "Sıfır araba almak için aralık ayını bekleme miyim?", "Piyasayı dengeleyici unsur nedir?", ve "Olağanüstü fiyatlamalar neye göre yapılıyor?" gibi konular yer aldı.

Para Biriktirme Yöntemleri Nelerdir?

Para Biriktirme Yöntemleri Nelerdir?

Finansal özgürlüğün kapısını aralamak için nasıl para biriktirebiliriz? Bu yazıda, tasarruf etmenin 5 basit yolunu öğrenirken, geleceğinizi güvence altına almanın yollarını keşfediyoruz.. Giderlerinizi ve gelirlerinizi inceleyerek bütçe planlaması yapmayı öğrenirken, gereksiz harcamalardan nasıl kurtulabiliriz, bu yazımızda hepsini inceliyoruz.

Nasıl Aile Bütçesi Oluşturulur? Aile Bütçesinin Önemi

Nasıl Aile Bütçesi Oluşturulur? Aile Bütçesinin Önemi

Aile bütçesinin amacı aile içindeki her bireyin harcamalarını kontrol altında tutmasına ve mümkün olduğunca aşırı harcamalardan kaçınmasına yardımcı olmaktır. Aynı zamanda bir aile bütçesi planlamak tasarruf hedeflerinizi somutlaştırır ve böylece ilerideki planlarınız için paranızı daha kolay biriktirebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sigortası (BES) Nedir?

Bireysel Emeklilik Sigortası (BES) Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), bireylerin emeklilik dönemlerinde daha rahat bir yaşam sürdürebilmeleri için önceden birikim yapmalarını ve sonrasında bu birikimleri değerlendirmelerini sağlar. Günümüzün ekonomik koşullarında, sadece Sosyal Güvenlik Sisteminden elde edilen gelirle rahat bir emeklilik yaşamı sürdürmek zorlaşmaktadır. BES, bu noktada devreye girerek bireylerin ek bir gelir elde etmelerine olanak tanır.

Su Tasarrufu ile İlgili Sözler ve Sloganlar

Su Tasarrufu ile İlgili Sözler ve Sloganlar

Dünya nüfusu artış gösterirken, sabit kalan su kaynaklarının karşılaması gereken ihtiyaç da paralel olarak yükselmektedir. Su, sadece içme ve temizlik için değil aynı zamanda ekosistemlerin devamlılığını sürdürmek, tarım ve enerji üretimi gibi birçok sektör için hayati bir kaynaktır. Bu yüzden su tasarrufunun önemi ile ilgili bazı sözler ve sloganları sizin için derledik.

IBAN Numarası Nedir ve Neden Önemlidir?

IBAN Numarası Nedir ve Neden Önemlidir?

Günümüzün globalleşen dünyasında, uluslararası finansal işlemler ve para transferleri giderek artan bir öneme sahiptir. Bireyler ve işletmeler, sınır ötesi ödemelerde bulunurken, bu işlemlerin hızlı, güvenli ve kesintisiz olması büyük önem taşıyor. İşte bu noktada IBAN (International Bank Account Number), yani Uluslararası Banka Hesap Numarası devreye giriyor.

Monay Sohbetleri: BES - Geleceğin İçin Birikim

Monay Sohbetleri: BES - Geleceğin İçin Birikim

Monay Sohbetleri’nde bu hafta BES ve fonlar konusunda uzman İlknur Altıntaş ile bir araya geldik. Altıntaş, "BES katkı payları kısıtlanabilir mi?", "BES'te ara verme ve dondurma süreçleri neleri beraberinde getirir?" ve "En uygun bireysel emeklilik şirketi seçimi nasıl yapılır?" gibi merak edilen konularda bilgilendirmelerde bulundu. Bireysel Emeklilik Sigortası'nın incelikleri ve daha pek çok konu hakkında İlknur Altıntaş'ın değerli paylaşımlarını Monay Sohbetleri’nde bulabilirsiniz...

QR İle Ödeme Nedir Ve Nasıl Yapılır?

QR İle Ödeme Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Ödeme sistemlerinde dijitalleşme tüketicilerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Her geçen gün popülerliğini arttıran QR kod ile ödeme sistemleri hem hızlı hem de güvenilir bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu sistem tam olarak nedir ve ödemelerimizde bize nasıl kolaylıklar sağlıyor bunları sizler için inceledik.

Monay'ı İndir